Το πρόγραμμα «Internet of Things and Robotics: To Ψηφιακό μας Μέλλον στο Σημερινό Σχολείο» των Επιμορφωτικών Προγραμμάτων Τεχνολογίας και Εκπαίδευσης (Ε.Π.Τ.Α.) της Πολυτεχνικής Σχολής και του Κ.Ε.ΔΙ.ΒΙ.Μ. του Πανεπιστημίου Αιγαίου αποσκοπεί στην κατανόηση των τεχνολογιών της Ρομποτικής και του Διαδικτύου των Πραγμάτων (ΙοΤ) και στην αξιοποίησή τους σε όλες τις βαθμίδες του σημερινού σχολείου.
Το πρόγραμμα είναι δομημένο ώστε να παρέχει όλες τις απαραίτητες θεωρητικές γνώσεις, τεχνολογικές και διδακτικές ενώ εστιάζει στην εφαρμοσμένη χρήση και με πληρότητα ένταξη των συστημάτων ΙοΤ και της ρομποτικής σε όλες τις βαθμίδες του σημερινού σχολείου.
Η εφαρμογή…
Ανήλικη μαχαίρωσε 19χρονη και την εγκατέλειψε – Συνελήφθη για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ένας 20χρονος που την συνόδευε για συνέργεια στην απόπειρα ανθρωποκτονίας Παρ’ ολίγο να σημειωθεί...