![](https://www.esos.gr/sites/default/files/article-listing-images/2424e0b097a80ede85f8cf1c43de2c78.jpg)
Τρεις αλλαγές στους Αναπληρωτές Περιφερειακούς Διευθυντές Εκπαίδευσης, προβλέπει απόφαση του υπουργείου Παιδείας.
Ειδικότερα, με τη νέα τροποποιητική απόφαση, ορίζονται:
- Αναπληρωτής του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Αττικής ο Γιάννης Ψαχούλας, Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β ́ Αθήνας (σ.σ. παραιτήθηκε ο Γιάννης Κάππος, Διευθυντής Π.Ε. Γ ́ Αθήνας),
- Αναπληρώτρια του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Ηπείρου η Σταματούλα Λογοθέτη , Διευθύντρια Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων,
- Αναπληρωτής του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Πελοποννήσου ο Βασ. Πολύδωρος, Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αργολίδας (σ.σ. παραιτήθηκε η Ευστρατία Λιακοπούλου, Διευθύντριας Δ.Ε. Λακωνίας).