H Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου επισκέφθηκε το Ουκρανικό Πολιτιστικό και Μορφωτικό Κέντρο «Μπερεγίνια» και συνομίλησε με Ουκρανούς μαθητές, που έφτασαν στη χώρα μας μετά από την έναρξη του πολέμου.
Συνολικά 34 παιδιά ηλικίας 6 έως 16 ετών παρακολουθούν μαθήματα στα ουκρανικά, κάποιες ημέρες της εβδομάδας.
Αμέσως μετά, η κυρία Σακελλαροπούλου δήλωσε τα εξής:
«Στο Ουκρανικό Πολιτιστικό και Μορφωτικό κέντρο «Μπερεγίνια» συνάντησα Ουκρανούς μαθητές και μαθήτριες που, αφού έζησαν τον τρόμο των βομβαρδισμών και τον βίαιο ξεριζωμό από τα σπίτια τους, βρήκαν ασφαλές καταφύγιο στην Ελλάδα και συνεχίζουν το σχολείο στη χώρα μας. Απέναντι στη μεγάλη ανθρωπιστική κρίση που γέννησε η ρωσική εισβολή στην Ουκρανία, οφείλουμε να δείξουμε την έμπρακτη αλληλεγγύη μας….
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...