Τα παιδιά του τμήματος Γ1, του Γυμνασίου Αξιού,στα πλαίσια του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού, δημιούργησαν ένα βίντεο ευαισθητοποίησης κατά της λεκτικής βίας. Επίσης λάβανε μέρος με αυτό το βίντεο, που έχει τίτλο “Τα λόγια πονάνε”, και σε ένα διαγωνισμό που συνδιοργανώνεται από το Βρετανικό Συμβούλιο και το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας.
Στο μοντάζ βοήθησαν οι Λ.Αραμπατζής και Ζίδρος Σ., ενώ τη μουσική έπαιξε κάποιος που επιθυμεί την ανωνυμία του.
Μπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεο εδώ
Ο χειρότερος πόνος στον κόσμο: 6 διάσημοι Έλληνες που έχασαν τα παιδιά τους και δίνουν μια καθημερινή μάχη
Έξι διάσημοι Έλληνες έχασαν τα παιδιά τους και δίνουν μια καθημερινή μάχη από τότε. Η απώλεια ενός παιδιού είναι ένας...