Του Καθηγητή Εγκληματολογίας και πρώην Πρύτανη Γιάννη Πανούση
Συμμείχα
στο παιχνίδι που είχε τελειώσει
Νίκος Δαββέτας, Άντρες χωρίς άντρες
Eπειδή πρόσφατα έγκριτοι συνταγματολόγοι δημοσίευσαν πολύ ενδιαφέροντα κείμενα για την Πανεπιστημιακή Αστυνομία,χωρίς να μπορώ ν’αντικρούσω τα συνταγματικής υφής επιχειρήματά τους,θα ήθελα να καταθέσω την άποψή μου με την ιδιότητα του εγκληματολόγου.
Τα όποια μέτρα πανεπιστημιακής,κοινωνικής και ποινικής πολιτικής λαμβάνει η κάθε Κυβέρνηση δεν πρέπει να σχεδιάζονται εν λευκώ και με βάση κάποια[δεξιά ή αριστερή] ιδεοληψία αλλά να χαράσσονται σύμφωνα με τις ανάγκες της συγκυρίας.Το ίδιο ισχύει και με την εκάστοτε αντιπολίτευση.Η διαφωνία δεν πρέπει να εξαντλείται σε θεωρητικά επιχειρήματα αλλά ν’ακουμπάει και στην πραγματικότητα….
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...