Ένα συγκλονιστικό βίντεο που δημιούργησαν μαθητές και μαθήτριες του 2ου Πρότυπου ΓΕΛ Θεσσαλονίκης-“Λευκός Πύργος”, με την εκπαιδευτικό κ. Αγνή Πλιάκα, ως αφιέρωμα στη Ημέρα της γυναίκας, μας έστειλε η Διευθύντρια της σχολικής μονάδας Δρ Α. Μπιτσάνη, το οποίο και δημοσιεύουμε:
Έκτακτο: Νέα φωτιά τώρα κοντά σε σπίτια – Ήχησε το 112, στη μάχη τα εναέρια μέσα
Το μεσημέρι της Πέμπτης ξέσπασε φωτιά σε αγροδασική περιοχή της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα στο Πλαγιάρι και τον Τρίλοφο Θέρμης. Φωτιά έχει...