Η Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ζέττα Μ. Μακρή αποδέχτηκε την τιμητική πρόσκληση του Δημάρχου Μαρωνείας – Σαπών κ. Χαριτόπουλου και παρέστη στην ονοματοδοσία της Πλατείας Μαρωνείας σε Πλατεία Αρχιεπίσκοπου Αμερικής Μιχαήλ Κωνσταντινίδη, την Πέμπτη 3 Μαρτίου.
Η τελετή πραγματοποιήθηκε παρουσία του Σεβασμιώτατου Αρχιεπισκόπου Αμερικής κ. Ελπιδοφόρου και του Μητροπολίτη Μαρωνείας και Κομοτηνής κ. Παντελεήμονα.
Η Υφυπουργός Παιδείας απευθύνθηκε με εγκάρδια λόγια προς τον Αρχιεπίσκοπο Αμερικής, τον οποίο, με την ευκαιρία της συνάντησής τους, συνεχάρη θερμά για την αναγόρευσή του σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας της Σχολής Κλασσικών και Ανθρωπιστικών Σπουδών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης: «Είναι μεγάλη χαρά και τιμή να συναντώ την…
Καπουτζίδης: «Λένε ότι ο Θεός έπλασε γυναίκα από τον πλευρό του Αδάμ και εγώ ρωτάω: ήσουν πίσω από καμία φραουλιά και έβλεπες;»
Καπουτζίδης: «Λένε ότι ο Θεός έπλασε γυναίκα από τον πλευρό του Αδάμ και εγώ ρωτάω: ήσουν πίσω από καμία φραουλιά...