Του Λάζαρου Βρυζίδη , πρώην Πρύτανη του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής
3 Μαρτίου συμπληρώνονται τέσσερα χρόνια από την ίδρυση του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής. Οι τοπικοί παράγοντες, η κοινωνία και οι φορείς στήριξαν έμπρακτα το Πανεπιστήμιο αυτά τα χρόνια και σήμερα μπορούμε να πούμε ότι είναι ένα σύγχρονο και οργανωμένο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο.
Αυτά τα χρόνια, τα μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ και ΔΕ εργάστηκαν φιλότιμα και συνεχίζουν να εργάζονται για την εδραίωση του Πανεπιστημίου, με την καθοδήγηση των Πρυτανικών Αρχών. Εύκολα μπορεί να διαπιστώσει κανείς ότι το Πανεπιστήμιό μας είναι ένα εξωστρεφές ίδρυμα, με αξιόλογες συνεργασίες με άλλα ιδρύματα, ερευνητικούς φορείς, τοπική αυτοδιοίκηση κτλ.
Πιστεύω ότι θα συνεχιστεί η ανοδική πορεία του Πανεπιστημίου και θα…
Φρίκη: Στραγγάλισε κι έκαψε την «αγάπη της ζωής του» – Τραγικό τέλος για 21χρονη
Η 21χρονη, η οποία είχε 100.000 ακόλουθους στο Instagram και 36.000 στο TikTok, πριν εξαφανιστεί είχε στείλει ένα ηχητικό μήνυμα...