Μνημόνιο Συνεργασίας υπεγράφη μεταξύ της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων Νίκης Κεραμέως, του Διευθυντή του Γαλλικού Ιδρύματος Mémorial de la Shoah Jacques Fredj, του Προέδρου του Εβραϊκού Μουσείου Ελλάδος Μάκη Μάτσα και της Προέδρου του Ερευνητικού Κέντρου MOHA Άννας Μισσιριάν.
Στόχος του Μνημονίου είναι να ενισχύσει και να θέσει σε σταθερή βάση την υλοποίηση δραστηριοτήτων και σεμιναρίων σε εκπαιδευτικούς και φοιτητές με κεντρικό άξονα τις γενοκτονίες και το Ολοκαύτωμα. Μεταξύ άλλων, προβλέπεται ότι τα συμβαλλόμενα μέρη θα διοργανώνουν επιμορφώσεις για εκπαιδευτικούς, μαθητές και την κοινωνία των πολιτών σχετικά με τις Γενοκτονίες του εικοστού αιώνα, ενώ θα διερευνηθεί η δυνατότητα και για εκπαιδευτικά προγράμματα για το Ολοκαύτωμα που θα απευθύνονται σε στελέχη της…
Φρίκη: Στραγγάλισε κι έκαψε την «αγάπη της ζωής του» – Τραγικό τέλος για 21χρονη
Η 21χρονη, η οποία είχε 100.000 ακόλουθους στο Instagram και 36.000 στο TikTok, πριν εξαφανιστεί είχε στείλει ένα ηχητικό μήνυμα...