Η Σύνοδος των Πρυτάνεων των ελληνικών Πανεπιστημίων καταδικάζει απερίφραστα τη ρωσική εισβολή στην Ουκρανία. Στέκεται στο πλευρό της ακαδημαϊκής κοινότητας και του λαού της Ουκρανίας και θέτει στη διάθεσή τους κάθε είδος ανθρωπιστικής βοήθειας. Τα ελληνικά Πανεπιστήμια λαμβάνουν εξάλλου όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ανακούφιση φοιτητών και φοιτητριών που προέρχονται από τις εμπόλεμες περιοχές.
Η Σύνοδος απευθύνει έκκληση για τερματισμό του πολέμου και άμεση επικράτηση της ειρήνης.
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...