Οριοθετήθηκαν οι κοινοί στόχοι για Γεωργική Σχολή Οίνου & Αμπέλου και εκπαιδευτικές δραστηριότητες μεταξύ Πανεπιστημίου Πατρών και Δήμου Αιγιαλείας
Ένα ακόμα ουσιαστικό βήμα διασφάλισης της προοπτικής συνέργειας του Δήμου Αιγιαλείας με τους φορείς που συνυπέγραψαν το μνημόνιο συνεργασίας για την σύνδεση της τοπικής αγροτικής οικονομίας με την εκπαιδευτική διαδικασία, έγινε το πρωί της Τρίτης 22 Φεβρουαρίου 2022 σε συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στην Πρυτανεία του Πανεπιστημίου Πατρών μεταξύ του Πρύτανη κ. Χρήστου Μπούρα και του αρμόδιου Αντιδημάρχου κ. Γρηγόρη Τριανταφυλλόπουλου, με τη συμμετοχή ανώτατων υπηρεσιακών στελεχών του Πανεπιστημίου. Στη συνάντηση που έγινε σε εξαιρετικό κλίμα συνεργασίας μεταξύ των εκπροσώπων του Πανεπιστήμιου και του Δήμου, οριοθετήθηκαν…
Ανήλικη μαχαίρωσε 19χρονη και την εγκατέλειψε – Συνελήφθη για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ένας 20χρονος που την συνόδευε για συνέργεια στην απόπειρα ανθρωποκτονίας Παρ’ ολίγο να σημειωθεί...