Ανασύρθηκε από την λίμνη Περδίκκα το άψυχο σώμα του 42χρονου ερασιτέχνη ψαρά
εντοπίστηκε, το μεσημέρι της Τετάρτης 23 Φεβρουαρίου, ο 42χρονος υπάλληλος του δήμου Εορδαίας που αγνοείτο από το βράδυ της Κυριακής. Άνδρες του κλιμακίου υποβρυχίων αποστολών της ΕΜΑΚ Θεσσαλονίκης και εθελοντές της «Ομάδας Κυνηγών Ακτής Θερμαϊκού», τον εντόπισαν στην Περδίκκα.
Ο άτυχος άνδρας βρέθηκε σχεδόν στο κέντρο της τεχνητής λίμνης Περδίκκα, έγινε η ανάσυρσή του και μεταφέρθηκε στο «Μποδοσάκειο» νοσοκομείο Πτολεμαΐδας.
Ο 42χρονος που ήταν πρόεδρος των Ερασιτεχνών Αλιέων Εορδαίας μαζί με θηροφύλακα της περιοχής, προσπάθησαν με πλαστική βάρκα να εντοπίσουν παράνομα δίχτυα αλιείας στην λίμνη Περδίκκα αλλά από άγνωστη αιτία βρέθηκαν στο νερό. Ο θηροφύλακας κατάφερε να βγει στην όχθη και να ενημερώσει την .