Όταν κοιτάς από ψηλά
μοιάζει ο κόσμος ζωγραφιά (Κ. Χατζής)
Το ΕΠΑΛ Τυρνάβου συμμετέχει στη δράση του Χαμόγελου του Παιδιού στις 6 Μαρτίου για την ευαισθητοποίηση της εκπαιδευτικής κοινότητας στα φαινόμενα bullying που μπορεί να εμφανιστούν στα σχολεία.
Την Πέμπτη 17 Φεβρουαρίου όλοι οι μαθητές του ΕΠΑΛ Τυρνάβου μετά από παρότρυνση της Διεύθυνσης του σχολείου και σε υλοποίηση της πρότασης της εκπαιδευτικού κας Γεράση Δήμητρας, ήρθαν ντυμένοι ομοιόμορφα, επιλέγοντας το μαύρο χρώμα. Στόχος ήταν οι μαθητές της Α και Β ΄τάξης να σχηματίσουν με τα σώματά τους τη φράση: ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ, ενώ, οι μαθητές της Γ’ Λυκείου κρατώντας μωβ και μαύρες κορδέλες σχημάτισαν τη λέξη: bullying και πάνω από αυτή σχημάτισαν ένα Χ. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Ευάγγελο Κρεμαστά για την πολύτιμη υποστήριξη…
Έκτακτο: Νέα φωτιά τώρα κοντά σε σπίτια – Ήχησε το 112, στη μάχη τα εναέρια μέσα
Το μεσημέρι της Πέμπτης ξέσπασε φωτιά σε αγροδασική περιοχή της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα στο Πλαγιάρι και τον Τρίλοφο Θέρμης. Φωτιά έχει...