Η Εκτελεστική Επιτροπή της Α.Δ.Ε.Δ.Υ., σε συνεργασία με τις εκπαιδευτικές Ομοσπονδίες ΔΟΕ – ΟΛΜΕ – ΟΙΕΛΕ, ύστερα από την κοινή σύσκεψη που είχαν στις 31/01/2022, συναποφάσισαν την πραγματοποίηση πανελλαδικών δράσεων για την ανάδειξη των ζητημάτων της Παιδείας που αφορούν όχι μόνο τους εκπαιδευτικούς, αλλά ολόκληρη την κοινωνία.
Προκειμένου να διευκολυνθούν οι εργαζόμενοι στο Δημόσιο να λάβουν μέρος στις συγκεντρώσεις και στα συλλαλητήρια, που γίνονται στις περιφέρειες της χώρας και στην Αθήνα, για την ανάδειξη των ζητημάτων της παιδείας, η ΑΔΕΔΥ κηρύσσει στάσεις εργασίας, από τις 12.00 ως τη λήξη του ωραρίου, ως εξής:
1. Περιφέρεια Ηπείρου:
Την Τετάρτη 16 του Φλεβάρη από τις 12.00 ως τη λέξη του ωραρίου. Συγκέντρωση διαμαρτυρίας στα Ιωάννινα, στην…
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...