Αποτελούμε μια μεγάλη ομάδα χιλιάδων εκπαιδευτικών, οι οποίοι έχουμε όλα τα απαραίτητα για ένταξη στους πίνακες Ειδικής Αγωγής, οι οποίοι έκλεισαν μετά την τελευταία προκήρυξη το 2019.
Το 2022 βάσει νόμου αποτελεί έτος ανοίγματος των πινάκων με έκδοση νέας προκήρυξης και έγκαιρης κατάρτισης προσωρινών αποτελεσμάτων μέχρι τον Αύγουστο, ώστε οι νέες προσλήψεις αναπληρωτών τον Σεπτέμβριο να γίνουν από αυτούς.
Το Υπουργείο δεν δίνει καμία σαφή τοποθέτηση για το χρονοδιάγραμμα της προκήρυξης και ρίχνει το μπαλάκι στο ΑΣΕΠ λέγοντας πως το ίδιο έχει πράξει ως όφειλε αλλά το ΑΣΕΠ έχει υπέρογκο φόρτο εργασίας.
Κοινώς, παίζουν με τις ζωές μας! Μαζεύουμε πτυχία λόγω προσοντολογιου εδώ και 3 χρόνια και θα μας οδηγήσουν στην ανεργία και για 4ο έτος!
Το αίτημα μας είναι να δεσμευτεί το…
Καθηγητές από την Κρήτη με ισχυρό αποτύπωμα στην εκπαίδευση τιμήθηκαν για την προσφορά τους (video)
Σημαντική βράβευση για δύο διακεκριμένους επιστήμονες με καταγωγή από την Κρήτη και συγκεκριμένα από τα Χανιά Τιμήθηκαν για την προσφορά...