Πρωτοφανές περιστατικό καταγράφηκε το πρωί της Τετάρτης στο 3ο Λύκειο των Τρικάλων.
Συγκεκριμένα και σύμφωνα με το ρεπορτάζ του trikalavoice.gr μαθητές έριξαν… καπνογόνα στον ισόγειο, κοινόχρηστο, χώρο του σχολείου. Προκλήθηκε αναστάτωση και από τους πυκνούς χρειάστηκε να μεταφερθούν στο Νοσοκομείο Τρικάλων δύο μαθήτριες οι οποίες παρουσίασαν έντονα συμπτώματα δύσπνοιας.
Εν τωμεταξύ άμεση ήταν η αντίδραση του Συλλόγου Καθηγητών του σχολείου, εντοπίστηκαν οι δυο μαθητές που έριξαν τα καπνογόνα (σ.σ. πιθανότατα σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά για να… γλυτώσουν μάθημα!) και τους επιβλήθηκε τιμωρία αποβολής από το σχολείο για 2 μέρες. Ενημερώθηκε και η Διεύθυνση Β/θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων, στελέχη της οποίας έφτασαν στο σχολείο, ενώ με εντολή της διευθύντριας Β/θμιας…
Έφυγε από τη ζωή ο 17χρονος Θανάσης – «Σπάει» καρδιές το μήνυμα του πατέρα: Χωρίζουμε για λίγο αστέρι μου
Στο πένθος βυθίστηκε όλη η Λάρισα: Έφυγε από τη ζωή 17χρονο παλικάρι – «Σπάει» καρδιές το μήνυμα του πατέρα: Χωρίζουμε...