Η προοπτική διπλασιασμού του χρόνου αμειβόμενης Πρακτικής Άσκησης φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Μακεδονίας σε μεγάλες επιχειρήσεις, ήταν ένα από τα σημαντικά θέματα που συζητήθηκαν κατά την εναρκτήρια συνεδρίαση της νεοσύστατης Επιχειρηματικής Συμβουλευτικής Επιτροπής (Industrial Advisory Board) του Τμήματος.
Η εξ αποστάσεως συνεδρίαση της Επιτροπής, η οποία ξεπερνώντας τις αντιξοότητες λόγω της πανδημίας ενεργοποιήθηκε με επιτυχία, ξεκίνησε με σύντομο χαιρετισμό του Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Πληροφορίας, καθηγητή Αλέξανδρου Χατζηγεωργίου. Στη συνέχεια ακολούθησε η οριοθέτηση του πλαισίου συνεργασίας μεταξύ του Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και της Επιχειρηματικής Συμβουλευτικής Επιτροπής, μέσω των εταιριών και…
Έφυγε από τη ζωή ο 17χρονος Θανάσης – «Σπάει» καρδιές το μήνυμα του πατέρα: Χωρίζουμε για λίγο αστέρι μου
Στο πένθος βυθίστηκε όλη η Λάρισα: Έφυγε από τη ζωή 17χρονο παλικάρι – «Σπάει» καρδιές το μήνυμα του πατέρα: Χωρίζουμε...