Οι διαδικασίες εκπροσώπησης και ανάδειξης των εκπροσώπων των προπτυχιακών, μεταπτυχιακών φοιτητών και των υποψηφίων διδακτόρων στη Διοικούσα Επιτροπή του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, καθορίζονται με απόφαση που υπέγραψε ο πρόεδρος του Ιδρύματος Οδυσσέας Ζώρας .
Ειδικότερα σύμφωνα με την απόφαση ως προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές και οι υποψήφιοι διδάκτορες του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, νοούνται:
α. Προπτυχιακοί φοιτητές: όλοι οι ενεργοί φοιτητές του Ιδρύματος κατά το χρόνο της συμμετοχής τους στην εκλογική διαδικασία, της υποψηφιότητάς τους για την προκηρυσσόμενη θέση και της θητείας τους στη Διοικούσα Επιτροπή.
β. Μεταπτυχιακοί φοιτητές: όλοι οι ενεργοί φοιτητές του…
Θρήνος – Νεκροί δυο Έλληνες αγαπημένοι ηθοποιοί
Ανακοίνωσε τους δύο θανάτους ο Σπύρος Μπιμπίλας Θλίψη στον καλλιτεχνικό χώρο καθώς έφυγε από τη ζωή η ηθοποιός Ζέτα Κονδύλη,...