Σχολεία στο Ηράκλειο Κρήτης επισκέφθηκε σήμερα η υπουργός Παιδείας Ν. Κεραμέως.
Στο πρώτο Δημοτικό Σχολείο, το οποίο επισκέφθηκε η υπουργός, ένα μαθητής της είπε ότι θέλει να φτιάξουν μία αίθουσα επιστήμης, που θα μπαίνεις μέσα, θα πατάς ένα κουμπί και θα εξαφανίζεται ο κορωνοϊός.
Όταν η Ν. Κεραμέως, μπήκε σε Εργαστήριο Δεξιοτήτων για το περιβάλλον, οι μαθητές αφού της εξήγησαν για τους κάδους ανακύκλωσης, το πόσο σημαντικό είναι να περιορίσουμε τη χρήση πλαστικών κ.ο.κ., της είπαν ότι το όνειρό τους είναι να φύγει ο κορωνοϊός και να πάνε να καθαρίσουν παραλίες.
Αττική: Αμαξοστοιχία Intercity, με εκατοντάδες επιβάτες, προσέκρουσε σε βράχια
Τρένο προσέκρουσε σε βράχια που είχαν πέσει στη γραμμή. Το περιστατικό σημειώθηκε στο Πολυδένδρι Αττικής, 45 χιλιόμετρα έξω από την...