Η Ένωση Φροντιστών Μέσης Εκπαίδευσης νομού Χανίων ενημερώνει τους γονείς και κηδεμόνες, τους μαθητές και τις μαθήτριες της πόλης των Χανίων ότι η λειτουργία των νόμιμων φροντιστηριακών μονάδων της πόλης μας γίνεται με κύριο γνώμονα την ασφάλεια των μαθητών και των εκπαιδευτικών, συνάμα την πιστή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων πρόληψης του κορωνοϊού, τα οποία έχουν οριστεί από το Υπουργείο Παιδείας, τον ΕΟΠΠΕΠ και τον ΕΟΔΥ και απαρέγκλιτα εφαρμόζονται από τις νόμιμες φροντιστηριακές μονάδες της πόλης μας.
Όσο οι συνθήκες το επιτρέπουν η διδασκαλία θα εξακολουθήσει με φυσική παρουσία των μαθητών και μαθητριών στους αδειοδοτημένους χώρους μας, εφόσον οι καιρικές συνθήκες επιδεινωθούν κάνοντας επισφαλή τη μετακίνηση των μαθητών και των μαθητριών συστήνεται η…
Σάλος με τον Άρη Πορτοσάλτε: «Μην πηγαίνετε διακοπές τον Αύγουστο γιατί δεν χωράνε οι τουρίστες»
Ένα ακόμη ρεσιτάλ από τον Άρη Πορτοσάλτε, στο οποίο μάθαμε πως καλύτερα να μην πηγαίνουμε διακοπές για να χωράνε οι...