Μετά την ολοκλήρωση της συλλογής σχολίων από τα μέλη ΔΕΠ του συλλόγου μας σε όλα τα παραρτήματα του πανεπιστημίου, που πραγματοποιήθηκε το διάστημα 15/10/2021 έως αρχές Δεκεμβρίου και μετά την συνάντηση του ΔΣ του συλλόγου ΔΕΠ-ΕΛΜΕΠΑ με αντιπρόσωπο της επιτροπής COVID19 του πανεπιστημίου όπου έγινε εκτεταμένη και σε βάθος συζήτηση των παρακάτω θεμάτων:
• Βελτίωση της διαδικασίας διάχυσης πληροφορίας των διαπιστωμένων κρουσμάτων,
• Διερεύνηση δυνατότητας εγκατάστασης κινητού ή μόνιμου συνεργείου του ΕΟΔΥ, ή άλλου φορέα ή εκ των ενόντων, τουλάχιστον 2 μέρες την εβδομάδα, στο ΕΛΜΕΠΑ.
• Πλημμελής έλεγχος ή και αδυναμίας ελέγχου των βεβαιώσεων εμβολιασμού πχ Είσοδος των φοιτητών από δευτερεύουσες εισόδους σε ελεγχόμενα κτήρια, μη έλεγχος σε αρκετά κτήρια του…
Καιρός: Νέο έκτακτο δελτίο για τον καύσωνα από την ΕΜΥ – Έρχεται διήμερο «κόλαση»
Επικαιροποιήθηκε το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της ΕΜΥ για τον καύσωνα που σαρώνει τη χώρα με ακραίες θερμοκρασίες. Επικαιροποιήθηκε το...