“Συνεργαζόμαστε με την Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων όλο αυτό το διάστημα”, απάντησε η υπουργός Παιδείας Ν. Κεραμέως σήμερα στη Βουλή, στην ερώτηση του Βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Ν. Φίλη εάν το υπουργείο Παιδείας Θα συμμορφωθεί προς την απόφαση της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, η οποία λήγει η προθεσμία την Κυριακή, σε δύο μέρες;”
«Σε στενή συνεργασία με την Αρχή όλο αυτό το διάστημα, και σε συνέχεια παρατηρήσεων της Αρχής, φροντίσαμε για ακόμη περισσότερα εργαλεία ενημέρωσης, όπως πληροφοριακά κείμενα, αναδυόμενα παράθυρα (pop-up windows), οπτικοακουστικό υλικό, δράσεις ευαισθητοποίησης τόσο των εκπαιδευτικών όσο και των μαθητών για τα προσωπικά δεδομένα και άλλα πολλά», σημείωσε η Ν. Κεραμέως .
Η υπουργός , αναφερόμενη στην…
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...