Το Πανεπιστήμιο Κρήτης κατά την προηγούμενη περίοδο κατάφερε κάτω από αντίξοες συνθήκες να εξασφαλίσει την ομαλή λειτουργία του. Σε αυτό συντέλεσαν η επιμελής προετοιμασία του Πανεπιστημίου σε συνδυασμό με τον εμβολιασμό της μεγάλης πλειονότητας της πανεπιστημιακής κοινότητας καθώς και με την υποδειγματική στάση των φοιτητών. Η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Κρήτης ευχαριστεί θερμά όλα τα μέλη της πανεπιστημιακής κοινότητας για την άψογη συνεργασία και την εν γένει συμβολή τους. Το Πανεπιστήμιο Κρήτης καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια, στο πλαίσιο των αποφάσεων της Πολιτείας, για την προστασία της υγείας των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας.
H επανέναρξη της εκπαιδευτικής διαδικασίας μετά τις διακοπές των…
Καιρός: Νέο έκτακτο δελτίο για τον καύσωνα από την ΕΜΥ – Έρχεται διήμερο «κόλαση»
Επικαιροποιήθηκε το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της ΕΜΥ για τον καύσωνα που σαρώνει τη χώρα με ακραίες θερμοκρασίες. Επικαιροποιήθηκε το...