Στο Περιφερειακό Ιατρείο Πόρου δεν διενεργούνται rapid tests και συνεπώς σε περίπτωση που στα Σχολεία του Πόρου βρεθούν κρούσματα κορωνοϊού, δεν είναι δυνατή η διενέργεια δωρεάν rapid tests σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.
Αυτό κάνει γνωστό ο Δήμαρχος Πόρου Ιωάννης Δημητριάδης με επιστολή προς τους συναρμόδιους υπουργούς Παιδείας Ν. Κεραμέως και Υγείας Θ.Πλεύρη και προειδοποιεί ότι “Αν συμβεί αυτό, θα προβώ στην διακοπή λειτουργίας των Σχολείων του νησιού λόγω «έκτακτων συνθηκών», σύμφωνα με την αρμοδιότητα του α.94 του Καλλικράτη”.
Για τον λόγο αυτό ο Δήμαρχος Πόρου απευθύνει έκκληση ώστε το υπουργείο Υγείας να φροντίσει για την άμεση έναρξη διαδικασίας διενέργειας rapid tests στο Περιφερειακό…
Μαγεύει το εσωτερικό του: Ο Γιώργος Αγγελόπουλος έφτιαξε Airbnb με το όνομα της μητέρας του στη Σκιάθο
Η οικογένεια του Γιώργου Αγγελόπουλου ξεκίνησε ένα νέο επαγγελματικό βήμα όπως ενημέρωσαν οι ίδιοι μέσα από το Instagram. Ο Γιώργος...