Η ΔΑΠ – ΝΔΦΚ είναι η μοναδική παράταξη που έχει βγει στην πρώτη γραμμή μιλώντας ξεκάθαρα για τις παράνομες καταλήψεις και τους τραμπουκισμούς μέσα στα Πανεπιστήμια. Η κατάληψη στο ΑΠΘ, που έλαβε τέλος μετά από 34 χρόνια, είναι το πρώτο απόστημα που σπάει οδηγώντας το Πανεπιστήμιο σε καλύτερες μέρες και εμείς νιώθουμε δικαιωμένοι για την ικανοποίηση των πάγιων αιτημάτων όλης της φοιτητικής κοινότητας. Όσα, άλλωστε, βρέθηκαν εντός του χώρου της κατάληψης μαρτυρούν τους σκοπούς που εξυπηρετούσε.
Βλέποντας το επαναστατικό τους όνειρο να καταρρέει, οι ίδιοι γνωστοί άγνωστοι δεν δίστασαν αν απειλήσουν με το χυδαιότερο τρόπο τη ζωή του Πρύτανη του ΑΠΘ, ο οποίος στοχοποιήθηκε απλώς ζητώντας και επικροτώντας το αυτονόητο: ένα σύγχρονο, ασφαλές Πανεπιστήμιο.
Δεν είναι η πρώτη φορά…
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...