Παρά τις δυσκολίες που έχει φέρει η έξαρση της πανδημίας, τα μαθήματα στα ιδιωτικά σχολεία ξεκίνησαν χωρίς προβλήματα. Τα σχολεία μας προετοιμάστηκαν όλες τις προηγούμενες ημέρες για να αντιμετωπίσουν τα κενά και τις οργανωτικές προκλήσεις. Με την καλή συνεργασία μαθητών, οικογενειών, εκπαιδευτικών και διοικητικών εργαζόμενων, όποια μικρά προβλήματα υπήρξαν με ελλείψεις self-test αντιμετωπίστηκαν από τα αποθέματα των σχολείων.
Το αποτέλεσμα είναι τα παιδιά μας να είναι στον φυσικό τους χώρο, την τάξη, με ασφάλεια και αυστηρή τήρηση των πρωτοκόλλων. Η δια ζώσης εκπαιδευτική διαδικασία συνεχίζεται κανονικά, ενώ τα παιδιά που αναγκαστικά λείπουν λόγω της Πανδημίας, υποστηρίζονται από το σύστημα τηλεκπαίδευσης…
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...