Μετά την ολοκλήρωση της συλλογής σχολίων από τα μέλη ΔΕΠ του συλλόγου μας σε όλα τα παραρτήματα του πανεπιστημίου, που πραγματοποιήθηκε το διάστημα 15/10/2021 έως αρχές Δεκεμβρίου και μετά την συνάντηση του ΔΣ του συλλόγου ΔΕΠ-ΕΛΜΕΠΑ με αντιπρόσωπο της επιτροπής COVID19 του πανεπιστημίου όπου έγινε εκτεταμένη και σε βάθος συζήτηση των παρακάτω θεμάτων:
• Βελτίωση της διαδικασίας διάχυσης πληροφορίας των διαπιστωμένων κρουσμάτων,
• Διερεύνηση δυνατότητας εγκατάστασης κινητού ή μόνιμου συνεργείου του ΕΟΔΥ, ή άλλου φορέα ή εκ των ενόντων, τουλάχιστον 2 μέρες την εβδομάδα, στο ΕΛΜΕΠΑ.
• Πλημμελής έλεγχος ή και αδυναμίας ελέγχου των βεβαιώσεων εμβολιασμού πχ Είσοδος των φοιτητών από δευτερεύουσες εισόδους σε ελεγχόμενα κτήρια, μη έλεγχος σε αρκετά κτήρια του…
Άνδρας σε αμόκ σκότωσε τρία μέλη της οικογένειάς του μετά από καβγά – Αυτοκτόνησε ο δράστης
Γερμανία: 63χρονος πατέρας σκότωσε τη μητέρα του και τον γιο του. Το τραγικό συμβάν σημειώθηκε το μεσημέρι της Κυριακής, αφήνοντας...