Με αφορμή διάφορα δημοσιεύματα στον τύπο τις προηγούμενες μέρες επιτρέψτε μας να σημειώσουμε τα παρακάτω προς απάντηση των όσων ανακριβών και εν μέρει υποτιμητικών αναφέρονται σε βάρος των γονέων, δασκάλων και κυρίως μαθητών των Μαράσλειων Δημοτικών Πειραματικών Σχολείων.
Σας επισημαίνουμε ότι οι μαθητές του Μαρασλείου επελέγησαν με κλήρωση, την πλέον δημοκρατική διαδικασία, η οποία μάλιστα διατρέχει όλο το γεωγραφικό όσο και το κοινωνικό φάσμα του λεκανοπεδίου. Ακόμα και οι γειτονιές έχουν καμιά φορά ταξικά πρόσημα. Στο Μαράσλειο, ευτυχώς, όλοι οι μαθητές προέρχονται από διαφορετικές γειτονιές και όλοι είναι ίσοι.
Οι γονείς-ήρωες, από το Κερατσίνι μέχρι την Πεντέλη, επιδίδονται σε έναν καθημερινό αγώνα…
Καιρός: Νέο έκτακτο δελτίο για τον καύσωνα από την ΕΜΥ – Έρχεται διήμερο «κόλαση»
Επικαιροποιήθηκε το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της ΕΜΥ για τον καύσωνα που σαρώνει τη χώρα με ακραίες θερμοκρασίες. Επικαιροποιήθηκε το...