Η Ένωση Φροντιστών Μέσης Εκπαίδευσης νομού Χανίων ενημερώνει τους γονείς και κηδεμόνες, τους μαθητές και τις μαθήτριες της πόλης των Χανίων ότι η λειτουργία των νόμιμων φροντιστηριακών μονάδων της πόλης μας γίνεται με κύριο γνώμονα την ασφάλεια των μαθητών και των εκπαιδευτικών, συνάμα την πιστή τήρηση των υγειονομικών πρωτοκόλλων πρόληψης του κορωνοϊού, τα οποία έχουν οριστεί από το Υπουργείο Παιδείας, τον ΕΟΠΠΕΠ και τον ΕΟΔΥ και απαρέγκλιτα εφαρμόζονται από τις νόμιμες φροντιστηριακές μονάδες της πόλης μας.
Όσο οι συνθήκες το επιτρέπουν η διδασκαλία θα εξακολουθήσει με φυσική παρουσία των μαθητών και μαθητριών στους αδειοδοτημένους χώρους μας, εφόσον οι καιρικές συνθήκες επιδεινωθούν κάνοντας επισφαλή τη μετακίνηση των μαθητών και των μαθητριών συστήνεται η…
Πήρε φωτιά και βυθίστηκε τουριστικό σκάφος στον Μαρμαρά με 110 άτομα – Δίνεται μάχη για να σωθούν
Τουρκία: Bυθίστηκε τουριστικό σκάφος που έπιασε φωτιά στον Μαρμαρά - Αγωνία για τους 110 επιβαίνοντες, οι πρώτες πληροφορίες. Τουριστικό σκάφος...