Προς: Γ. Γραμματέα ΥΠΑΙΘ, κ. Αλέξανδρο Κόπτση
κ. Γενικέ,
Η ΠΟΣΥΠ επικοινωνεί μαζί σας, για να σας γνωστοποιήσει τις δεκάδες καταγγελίες μελών μας για την καταστρατήγηση και την μη εφαρμογή των μέτρων προστασίας από την πανδημία του covid-19 στην συντριπτική πλειοψηφία των Διευθύνσεων Εκπαίδευσης!
Οι προσωρινοί Διευθυντές Εκπαίδευσης, αλλά και οι Περιφερειακοί Διευθυντές Εκπαίδευσης προφανώς θέλοντας να δώσουν τα διαπιστευτήρια τους στην πολιτική Ηγεσία του ΥΠΑΙΘ, εν όψει των επικείμενων επιλογών των στελεχών εκπαίδευσης, παρανομούν και αρνούνται εν τοις πράγμασι να εφαρμόσουν τις σχετικές εγκυκλίους του Υπουργείου Εσωτερικών!
Η υποχρεωτική εφαρμογή της τηλεργασίας ως 50%, εδώ ακούμε κάθε είδους σοφιστεία, η ειδική μέριμνα για…
Ο άντρας μου, ζητά κάθε μέρα να κάνουμε σeξ και του είπα ότι δεν είμαι κουνέλι. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;
Είμαι μια εργαζόμενη μητέρα και παντρεμένη με έναν υπέροχο άνδρα. Με τον σύζυγό μου έχουμε τρία χρόνια διαφορά. Είμαστε μαζί...