Μνημόνιο συνεργασίας υπογράφθηκε από το Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής – Εργαστήριο Ηλεκτρονικών Διατάξεων και Υλικών (ΕΗΔΥλ) του Τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών της Σχολής Μηχανικών με το Libre Space Foundation (LSF). Το ΠΑΔΑ εκπροσώπησε ο Πρύτανης του Καθηγητής Παναγιώτης Καλδής και ο Διευθυντής του ΕΗΔΥλ, Καθηγητής Κωνσταντίνος Μουτζούρης, ενώ το LSF ο Διευθύνοντας Σύμβουλός του Πιέρρος Παπαδέας.
Το Libre Space Foundation είναι ανεξάρτητος μη-κερδοσκοπικός οργανισμός με στόχο την προαγωγή ανοιχτών τεχνολογιών στο τομέα της διαστημικής. Για το σκοπό αυτό ο οργανισμός προωθεί, προάγει και αναπτύσσει ελεύθερες και ανοιχτές τεχνολογίες και γνώση για το διάστημα.
Προκειμένου να το επιτύχει αυτό το LSF, έχει δημιουργήσει ανοιχτές κοινότητες στις οποίες…
Χτύπησε ανελέητα την 31χρονη πρώην σύζυγό του και την πέταξε στη θάλασσα
Η 31χρονη μεταφέρθηκε αρχικά στο Κέντρο Υγείας Αστακού και στη συνέχεια στο Νοσοκομείο Μεσολογγίου όπου δεν θέλησε να παραμείνει. Απίστευτη...