Η διαπίστωση ότι η εφαρμογή πρακτικών καθοδήγησης και ενίσχυσης των μαθητών από τους εκπαιδευτικούς αποτελεί πλέον αναγκαιότητα και βασική προτεραιότητα της εκπαίδευσης επανέρχεται συνεχώς σε ελληνικές και διεθνείς μελέτες και έρευνες.
Σήμερα, στα σχολεία του 21ου αιώνα, η κατάρτιση των εκπαιδευτικών στην εφαρμογή τέτοιων πρακτικών στη σχολική τάξη καλείται να καταστήσει τον επαγγελματία εκπαιδευτικό ικανό να αντιλαμβάνεται τις ανάγκες των καιρών και τα μηνύματα των μαθητών, καθώς και να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες για την επίτευξη της ολόπλευρης ανάπτυξής τους.
Σκοπός του εξ αποστάσεως προγράμματος…
Φρίκη: Στραγγάλισε κι έκαψε την «αγάπη της ζωής του» – Τραγικό τέλος για 21χρονη
Η 21χρονη, η οποία είχε 100.000 ακόλουθους στο Instagram και 36.000 στο TikTok, πριν εξαφανιστεί είχε στείλει ένα ηχητικό μήνυμα...