Συγκέντρωση διαμαρτυρίας ενάντια στη βία την Κυριακή, στις 11:00, στην πλατεία Χαριλάου
Στη συγκέντρωση διαμαρτυρίας ενάντια στη βία που διοργανώνει ο Σύλλογος Γονέων του 79ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης θα συμμετέχει και η .
Η συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου, στις 11:00 το πρωί, στην πλατεία Χαριλάου, λίγα μέτρα μακριά από το σημείο που άφησε την τελευταία του πνοή .
Η ΕΛΜΕ εκφράζει τα θερμά της συλλυπητήρια στην
Η ανακοίνωση
Ακολουθεί η ανακοίνωση της :
Το Δ.Σ. της Δ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια σύσσωμης της εκπαιδευτικής κοινότητας της Δ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης στην οικογένεια Καμπανού για την τραγική απώλεια του υιού τους Άλκη και με απόλυτο σεβασμό στη γενναία και δημοσιοποιημένη επιθυμία τους να είναι το δικό τους παιδί το τελευταίο θύμα της τυφλής βίας, αποφάσισε να συμμετάσχει και να καλέσει τους συναδέλφους να συμμετάσχουν στην ειρηνική συγκέντρωση διαμαρτυρίας ενάντια στη βία που διοργανώνει την Κυριακή 13/2/2022 και ώρα 11.00 ο Σύλλογος Γονέων του 79ου Δημοτικού Σχολείου Θεσσαλονίκης στην πλατεία Χαριλάου, λίγα μόλις μέτρα από το σημείο που άφησε άδικα ο Άλκης την τελευταία του πνοή.
Παρακαλούμε για την ενημέρωση όλων των συναδέλφων.
Το Δ.Σ. της Δ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης