Μήνυμα της Πρυτανικής Αρχής για την επέτειο της 25ης Μαρτίου
Η αυριανή διπλή επέτειος της 25ης Μαρτίου, αποτελεί ένα σπουδαίο ορόσημο στην ιστορία του ελληνισμού, αφού η Ελληνική Επανάσταση, που άρχισε το 1821, οδήγησε στην οικοδόμηση μίας ελεύθερης, σύγχρονης και δημοκρατικής Ελλάδας.
Σήμερα, όλοι εμείς, καλούμαστε για μία ακόμη φορά να αντιμετωπίσουμε μία σειρά από προκλήσεις και δυσκολίες: τη συνεχιζόμενη υγειονομική κρίση λόγω κορωνοϊού, που ευελπιστούμε ότι με τη βοήθεια της επιστήμης θα καταφέρουμε να νικήσουμε, την οικονομική κρίση, αλλά και τις συνέπειες της ανθρώπινης τραγωδίας, που οφείλονται στην εισβολή στρατιωτικών δυνάμεων της Ρωσικής Ομοσπονδίας σε μία ανεξάρτητη χώρα, την Ουκρανία.
Ο καθένας από εμάς με συναίσθηση της ατομικής ευθύνης, αλλά και όλοι μαζί…
Απίστευτο: Αποκοιμήθηκε πάνω στο στρώμα θαλάσσης και χάθηκε στα ανοιχτά – Τον έβγαλαν μετά από 19 ώρες!
Όλοι χαλαρώνουμε στη θάλασσα αλλά ο τύπος το παράκανε... Όλοι χαλαρώνουμε στη θάλασσα αλλά ένας άντρας στην Ταϊβάν το παράκανε....