Συναγερμός σήμανε στην Πυροσβεστική, καθώς ξέσπασε σε αποθήκη στην οδό Αμυγδαλιάς στο Καπανδρίτι.
Σύμφωνα με την , στο σημείο επιχειρούν 15 πυροσβέστες με πέντε οχήματα και το όχημα περισυλλογής και διαχωρισμού χημικών και τοξικών υλικών της 1ης ΕΜΑΚ.
Στην επιχείρηση κατάσβεσης , συνδράμουν και μηχάνημα έργου ΟΤΑ και εθελοντές.
σε αποθηκευτικό χώρο επί της οδού Αμυγδαλιάς στο Καπανδρίτι Αττικής. Κινητοποιήθηκαν 15 με 5 οχήματα, και το όχημα περισυλλογής και διαχωρισμού χημικών και τοξικών υλικών της 1ης ΕΜΑΚ. Συνδρομή από μηχάνημα έργου ΟΤΑ και εθελοντές.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki)