Αξιότιμη κυρία υπουργέ,
Ως μαθήτρια της Γ’ Λυκείου πήρα την πρωτοβουλία να σας αποστείλω αυτό το μήνυμα προκειμένου να αναλογιστείτε το πρόβλημα που αντιμετωπίζουμε και αφορά την ογκώδη ύλη των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2022 .
Η ύλη δεν αναλογεί σε μια τόσο απρόοπτη , απαιτητική και αγωνιστική χρονιά που διανύουμε ως κοινωνία.
Καθημερινά rapid test , αναμονή στην ουρά για ιχνηλάτηση , καθηγητές μαθημάτων κατεύθυνσης σε καραντίνα, χιλιάδες μαθητές που νοσούν.
Έχετε αναλογιστεί τις χαμένες ώρες , την ταλαιπωρία όλων αυτών των μαθητών , το επιπρόσθετο άγχος και τις αναταραχές που βιώνουν λόγω της πανδημίας; Έχετε αναλογιστεί πως όλα αυτά θα συμβαίνουν καθημερινά έως τον Ιούνιο;
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΈΛΘΟΥΜΕ
όχι γιατί δεν έχουμε τις δυνάμεις…αλλά τον χρόνο.
Με…
Ανήλικη μαχαίρωσε 19χρονη και την εγκατέλειψε – Συνελήφθη για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ένας 20χρονος που την συνόδευε για συνέργεια στην απόπειρα ανθρωποκτονίας Παρ’ ολίγο να σημειωθεί...