Οι μαθητές του 6ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας στέλνουν το δικό τους μήνυμα, για την κατάπαυση του πολέμου στην Ουκρανία
Με έναν ιδιαίτερο τρόπο, οι μαθητές του 6ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμάτας, στέλνουν το δικό τους , για την κατάπαυση του πολέμου στην Ουκρανία, σχηματίζοντας όλοι μαζί στο προαύλιο του τους τη λέξη «Ειρήνη» και το μήνυμα που ακολουθεί:
«Δεν κλείνουμε τα μάτια μας, δεν κλείνουμε τ’ αυτιά μας, ο πόλεμος καταστρέφει το …».