Αργά χτες το βράδυ βρέθηκα θετικός στον κορονοϊό. Με ήπια για την ώρα συμπτώματα. Έχω κάνει ευτυχώς και την τρίτη δόση. Ενημέρωσα με μήνυμα όσους βρέθηκαν κοντά μου τις τελευταίες δυο τρεις μέρες, για να κάνουν ένα τεστ. Αν κάποιον δεν θυμήθηκα, ελπίζω να δει αυτή την ανάρτηση. Το θετικό αποτέλεσμα στο τεστ είναι πάντα ένας αιφνιδιασμός -και μια υπενθύμιση: ο κορονοϊός είναι εδώ, στέλνει ανθρώπους στο νοσοκομείο, παίρνει ζωές. Να μην του κάνουμε «τη ζωή εύκολη», να μην χαλαρώνουμε περισσότερο από όσο επιτρέπουν οι περιστάσεις.
Νίκος Φίλης, τομεάρχης παιδείας του ΣΥΡΙΖΑ
Ανήλικη μαχαίρωσε 19χρονη και την εγκατέλειψε – Συνελήφθη για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ένας 20χρονος που την συνόδευε για συνέργεια στην απόπειρα ανθρωποκτονίας Παρ’ ολίγο να σημειωθεί...