Αστυνομικές δυνάμεις βρίσκονται από το πρωί στο ΑΠΘ ,με σκοπό την εκκένωση νέας κατάληψης.
Η νέα κατάληψη, έγινε προχθές στο κτήριο πίσω από το Χημικό ΑΠΘ (πάρκινγκ) από αντιεξουσιαστές .
“Το είπαμε και θα το ξαναπούμε πως οι αγώνες μας δεν εκκενώνονται και καμία καταστολή δεν μπορεί να μας σταματήσει από το να τρυπώνουμε παντού. Το Στέκι στο Βιολογικό ήταν και θα είναι κατάληψη για πάντα”,αναφέρουν οι αντιεξουσιαστές στην ανακοίνωσή τους.
Ανήλικη μαχαίρωσε 19χρονη και την εγκατέλειψε – Συνελήφθη για απόπειρα ανθρωποκτονίας
Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ένας 20χρονος που την συνόδευε για συνέργεια στην απόπειρα ανθρωποκτονίας Παρ’ ολίγο να σημειωθεί...