Επιστροφή από σήμερα στα δύο self-test για τα σχολεία, τα οποία πραγματοποιούνται έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στην σχολική μονάδα κάθε Τρίτη και Παρασκευή στο σχολείο.
Ο προσυμπτωματικός διαγνωστικός έλεγχος για τον νέο κορωνοϊό μέσω αυτοδιαγνωστικής δοκιμασίας (self test) είναι υποχρεωτικός για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες, εμβολιασμένους και μη, καθώς και για τους εμβολιασμένους εκπαιδευτικούς.
Πού γίνεται η δήλωση του σελφ τεστ;
Η δήλωση και το αποτέλεσμα για τις δημόσιες σχολικές μονάδες καταχωρίζεται στη πλατφόρμα edupass.gov.gr (και όχι στην πλατφόρμα του self-testing.gov.gr), από την οποία εκδίδεται και η Σχολική Κάρτα για COVID-19.
Οι δηλώσεις σελφ τεστ μαθητών που φοιτούν σε ιδιωτικές σχολικές μονάδες συνεχίζουν να…
Έκτακτο: Νέα φωτιά τώρα κοντά σε σπίτια – Ήχησε το 112, στη μάχη τα εναέρια μέσα
Το μεσημέρι της Πέμπτης ξέσπασε φωτιά σε αγροδασική περιοχή της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα στο Πλαγιάρι και τον Τρίλοφο Θέρμης. Φωτιά έχει...