Για έλλειψη self test στις σχολικές μονάδες κάνει λόγο ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, Ανδρέας Ευθυμίου, με επιστολή την οποία απέστειλε στους υπουργούς Παιδείας και Εσωτερικών.
Στην επιστολή του, ο Δήμαρχος Μοσχάτου-Ταύρου, αναφέρει ότι ο αριθμός των self test που έχει προβλεφθεί να παρέχεται στα σχολεία δημιουργεί σοβαρές δυσλειτουργίες, καθώς δεν παρέχονται επιπλέον test στους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές που απαιτείται να επανελεγχθούν όταν διαπιστώνεται κρούσμα εκπαιδευτικού ή μαθητή στο σχολείο. Επίσης, δεν παρέχονται καθόλου self test στους εργαζόμενους στην καθαριότητα, στα κυλικεία και στους σχολικούς τροχονόμους που παρέχουν υποστήριξη στη λειτουργία των σχολικών μονάδων.
Ο Ανδρέας Ευθυμίου αναφέρει ότι ο Δήμος Μοσχάτου-Ταύρου προσπαθεί, μέσω ιδίων πόρων, να…
Καιρός: Νέο έκτακτο δελτίο για τον καύσωνα από την ΕΜΥ – Έρχεται διήμερο «κόλαση»
Επικαιροποιήθηκε το έκτακτο δελτίο επιδείνωσης καιρού της ΕΜΥ για τον καύσωνα που σαρώνει τη χώρα με ακραίες θερμοκρασίες. Επικαιροποιήθηκε το...