Όταν κοιτάς από ψηλά
μοιάζει ο κόσμος ζωγραφιά (Κ. Χατζής)
Το ΕΠΑΛ Τυρνάβου συμμετέχει στη δράση του Χαμόγελου του Παιδιού στις 6 Μαρτίου για την ευαισθητοποίηση της εκπαιδευτικής κοινότητας στα φαινόμενα bullying που μπορεί να εμφανιστούν στα σχολεία.
Την Πέμπτη 17 Φεβρουαρίου όλοι οι μαθητές του ΕΠΑΛ Τυρνάβου μετά από παρότρυνση της Διεύθυνσης του σχολείου και σε υλοποίηση της πρότασης της εκπαιδευτικού κας Γεράση Δήμητρας, ήρθαν ντυμένοι ομοιόμορφα, επιλέγοντας το μαύρο χρώμα. Στόχος ήταν οι μαθητές της Α και Β ΄τάξης να σχηματίσουν με τα σώματά τους τη φράση: ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ, ενώ, οι μαθητές της Γ’ Λυκείου κρατώντας μωβ και μαύρες κορδέλες σχημάτισαν τη λέξη: bullying και πάνω από αυτή σχημάτισαν ένα Χ. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Ευάγγελο Κρεμαστά για την πολύτιμη υποστήριξη…
Δέσποινα Βανδή: Αντιδράσεις στην Τουρκία μετά την ακύρωση της συναυλίας της για τις αφίσες του Κεμάλ – Τι απαντά η τραγουδίστρια
Σάλος έχει προκληθεί μετά τα όσα διαδραματίστηκαν στην Τουρκία, έπειτα από προγραμματισμένη συναυλία της Δέσποινας Βανδή, στην πόλη Τσεσμέ, της...