Αξιότιμη/ε κυρία/ε Δήμαρχε,
με έκπληξη ενημερωθήκαμε το απόγευμα της Τετάρτης 9/3/2021, ότι με απόφασή σας, «αναστέλλεται η λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων του Δήμου Χαλκιδέων, δηλαδή όλων των Νηπιαγωγείων, Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων, Λυκείων και Ειδικών Σχολείων του Δήμου Χαλκιδέων, την Πέμπτη 10 και την Παρασκευή 11 Μαρτίου 2022».
Και παρακάτω πως «η αναστολή λειτουργίας κρίθηκε απαραίτητη, λόγω των προβλέψεων της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας για έντονα καιρικά φαινόμενα και χαμηλές θερμοκρασίες που αναμένονται στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Χαλκιδέων».
Αναρωτιόμαστε αν συνιστά «έντονα καιρικά φαινόμενα» η πρόβλεψη για θερμοκρασίες άνω του μηδενός (3-5 βαθμούς Κελσίου), με λίγη βροχή και χιονόνερο την πρώτη μέρα, και ίδιες περίπου…
Τραγωδία: Αυτή είναι η 27χρονη που σκοτώθηκε σε τροχαίο! Το αυτοκίνητό της συγκρούστηκε με φορτηγό(Φωτο, Βιντεο)
Η τοπική κοινωνία της Έδεσσας βυθίστηκε χτες στη θλίψη, μετά από ένα τροχαίο δυστύχημα που κόστισε τη ζωή σε μια...