Τα παιδιά του τμήματος Γ1, του Γυμνασίου Αξιού,στα πλαίσια του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων και με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα κατά του σχολικού εκφοβισμού, δημιούργησαν ένα βίντεο ευαισθητοποίησης κατά της λεκτικής βίας. Επίσης λάβανε μέρος με αυτό το βίντεο, που έχει τίτλο “Τα λόγια πονάνε”, και σε ένα διαγωνισμό που συνδιοργανώνεται από το Βρετανικό Συμβούλιο και το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας.
Στο μοντάζ βοήθησαν οι Λ.Αραμπατζής και Ζίδρος Σ., ενώ τη μουσική έπαιξε κάποιος που επιθυμεί την ανωνυμία του.
Μπορείτε να παρακολουθήσετε το βίντεο εδώ
Κρήτη: Άνδρας επιτέθηκε σε ηλικιωμένη – Πυγμάχος τον κυνήγησε και τον έπιασε
Επίθεση από έναν άνδρα δέχθηκε μια ηλικιωμένη το απόγευμα της Τετάρτης (17/7) στα Χανιά, στην παραλιακή περιοχή του Κουμ Καπί....