Αποχαιρετούμε με βαθιά θλίψη τον φίλο και σύντροφο Δημήτρη Κων/νου Παπαϊωάννου, έναν έντιμο άνθρωπο που αγωνίστηκε ακάματα και προσέφερε πολύτιμη υπηρεσία στην εκπαίδευση και ως μάχιμος καθηγητής και, κυρίως, ως Σύμβουλος και ως Ειδικός Γραμματέας Υπουργών Παιδείας και Θρησκευμάτων επί κυβερνήσεων ΠΑΣΟΚ.
Η συνεισφορά του στην εκπαίδευση και οι καινοτομίες που εισηγήθηκε στη διάρκεια της μακράς θητείας του, παραμένουν μια ανεκτίμητη παρακαταθήκη. Υπήρξε αγωνιστής στο μεταρρυθμιστικό έργο της εκπαιδευτικής πολιτικής αλλά και στοχαστής και ερευνητής στα θεωρητικά ζητήματα της παιδείας, της αγωγής και της μόρφωσης.
Απευθύνουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένεια και τους οικείους του.
Τομέας Παιδείας του Κινήματος Αλλαγής
Κρήτη: Άνδρας επιτέθηκε σε ηλικιωμένη – Πυγμάχος τον κυνήγησε και τον έπιασε
Επίθεση από έναν άνδρα δέχθηκε μια ηλικιωμένη το απόγευμα της Τετάρτης (17/7) στα Χανιά, στην παραλιακή περιοχή του Κουμ Καπί....