Στo πλαίσιo του Διατμηματικού Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος Ιατρικής και του Τμήματος Νοσηλευτικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας με τίτλο «Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας», καλούνται οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι μεταπτυχιακοί φοιτητές για το ακαδ. έτος 2022-2023 να υποβάλουν αίτηση υποψηφιότητας στη Γραμματεία του ΔΠΜΣ.
Τη βρήκαν μολυσμένη, την έδιωξαν από το νοσοκομείο και πέθανε λίγο μετά: Νεκρή η Νεκταρία Δρόσου, θρήνος & αναπάντητα «γιατί»
Μία ανείπωτη τραγωδία σημειώθηκε στην Τζια, με θύμα μια 67χρονη γυναίκα, η οποία τελικά κατέληξε, ενώ προσπαθούσε να μεταφερθεί σε...